Preskočiť na hlavný obsah

Google Lens: expert na vizuálne vyhľadávanieNástroj Google Lens je dostupný priamo cez mobilnú aplikáciu Google a poskytuje aktuálne najprepracovanejšie možnosti vizuálneho vyhľadávania. Google Lens podporuje rozmanité funkcie, ktoré sú priebežne dopĺňané. V základe ide o aplikáciu, ktorá využíva na vstupe obraz nasnímaný fotoaparátom vášho mobilu. Medzi ponúkané možnosti patrí vyhľadávanie obrázkov, ktoré sú podobné ako obraz aktuálne snímaný fotoaparátom mobilu. Takisto umožňuje prekladať text z objektu alebo paragrafov textu a tým vám ušetrí množstvo práce pri prepisovaní.


Obr. 1 Preklad textu priamo na produkte

Nasnímanie textu a výber konkrétnej pasáže alebo kľúčového slova môže slúžiť aj ako dotaz pre vaše Google vyhľadávanie. Google Lens tiež podporuje vyhľadanie produktu a ponúka linky na e-shopy, kde sa dá následne zakúpiť.
Obr. 2 Vyhľadávanie produktov cez Google Lens

Moznosť "Places" (Miesta) vám zas pomôže vyhľadať obrázky podobné fotografii konkrétnej lokácie, ktorú ste odfotili. Je tu aj funkcia "Dining", ktorá vám pri nasnímaní menu reštaurácie odporúča najpopulárnejšie jedlá konkrétneho podniku priamo z hodnotení z Google Máp.
No a napokon cez Lens vyriešite aj domáce úlohy. Stačí vybrať konkrétny matematický problém a cez funkciu Homework a po výbere z možností riešenia získate výsledok. Skvelá pomôcka pri doučovaní pre deti aj dospelých. Dá sa očakávať, ze vzhľad, ale najmä možnosti v rámci vizuálneho vyhľadávača Google Lens sa budú meniť a pribudnú ďalšie funkcie, tak to nezabudnite sledovať :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

IFTTT: v sociálnej kuchyni

Pomocou IFTTT sa dajú pridávať "recepty", ktoré prepoja vaše existujúce kanály a určia spôsob ich správania. Napríklad je možné definovať to, že pri postnutí obrázku na Facebook sa automaticky pridá aj na Twitter (obr. 1). Obr. 1. Príklad IFFT "receptu".      Tvorba "receptov" je zjednodušená možnosťami výberu z veľkého množstva mainstreamových služieb. Jediná nevýhoda je v tom, že IFTTT neumožňuje pridávanie vlastných kanálov. Obr. 2. Náhľad na výber aktivovaných kanálov.      Z hľadiska vyhľadávania môžu používatelia nájsť definované "recepty"  iných ľudí  a využiť ich. Dajú sa filtrovať podľa vybranej služby a triediť na základe obľúbenosti a aktuálnosti.  Vďaka iným používateľom zas možno objavíte neočakávané kombinácie procesov.      Veľký potenciál automatizácie prepojení medzi jednotlivými kanálmi je v tom, že jednotlivé služby budú pracovať pre vás bez toho, aby ste ich kontrolovali pod jednotlivými účtami.

Šetrí naozaj Blackle energiu?

Okolo témy, či čierna farba obrazovky šetrí/nešetrí spotrebu energie bol a ešte stále je celkom slušný buzz. Okrem Blackle využili ten istý koncept aj ďalšie firmy: a ďalšie: Trek3d , SearchIn Color , Ninja ... Či ide v prípade šírenia informácií o Blackle o HOAX nechávam na odborníkov , ako marketingový ťah je to však dosť dobrý nápad... pošli do vybrali.sme.sk

Google evolúcia - 15 rokov v 6 minútach

Google revolucionarizoval vyhľadávanie a dodnes prichádza so zaujímavými inovatívnymi riešeniami. Momentálne už však vo viacerých krajinách prehral napínavý súboj s Facebookom. Vývoj Google špecializovaného vyhľadávania alebo odporúčania vyhľadávaných kľúčových slov a okamžité výsledky. Viac o týchto a aj ďalších funkciách, ale najmä zaujímavých "behind the scenes" príbehoch a budúcich plánoch priamo z dielne Google nájdete vo videu: <p><p><p><p><br><br&