Preskočiť na hlavný obsah

Pandora: ako ju možno nepoznáte

Príspevok pripravil Tomáš IVANČÍK | 20. marca 2007 | korigovala MG

Slovo Pandora pochádza z gréckej mytológie. Je to meno prvej ženy a jeho význam je „všetky dary“. Pandora dostala od bohov skrinku, ktorú nemala otvoriť. Zvedavá, ako každá žena, do nej aspoň nazrela. Za ten krátky čas z nej stihli ujsť samé zlé veci: márnosť, nenásytnosť, ohováranie, závisť a dostať sa medzi ľudí. Jediné, čo v Pandorinej skrinke zostalo, bola nádej. Jedným z darov, ktorý Pandora získala od Appola bola hudba.
Pandora nielen vyhľadáva, ale aj odporúča hudbu. Nový používateľ sa musí najskôr zaregistrovať, čo ho stojí minútku času a zverejnenie mailovej adresy.
Jednou z veľkých výhod Pandory je práve to, že pomáha nájsť podobný štýl hudby. Vyhľadáva z množstva rádií a hrá celé piesne! Keď hovorím o Pandore ako o vyhľadávacom nástroji, potom je to preto, že v nej môžete vyhľadávať podľa rôznych kritérií.
Po nájdení obľúbeného interpreta si môžete prejsť jeho diskografiu (u väčšiny aj s ukážkami skladieb). Prečítajte si stručné informácie o autorovi, albume alebo si vytvorte vo vašom profile jeho stanicu. Ak sa vám album páči, máte tu aj odkaz na elektronický obchod, kde si ho môžete rovno zakúpiť.
Nájdite si osobu, ktorá má podobný vkus ako vy a nechajte jej odkaz, že má dobrý vkus = )
Všetkým tým, ktorí hudbu viac než milujú, nie sú konzervatívni vo výbere a nechcú počúvať stále to isté ako v bežnom rádiu, „prvú ženu“ vrelo odporúčam.

Analytici z Pandory triedia hudbu, aby sa čo najviac priblížila vašim predstavám.Obrázok prevzatý z O'Reilly

AddThis Social Bookmark Button

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Folksonómie: Diigo

Diigo je ďalší z nástrojov na uchovávanie záložiek, ale najmä na vytváranie a spoločné využívanie podrobných anotácií. Po registrácii si stiahnite nástroje Diigo a hneď potom si môžte importovať záložky zo svojho browsera alebo priamo z del.icio.us. Ak ste na stránke, ktorú chcete anotovať, využite funkciu "Diigolet". Priamo v obsahu stránky si označte text a zvýraznite ho. K zvýraznenému textu stránky si môžte pridať poznámky. "Tag&Forward" na vrchu obrazovky umožňuje pridať k základným informáciám o stránke (názov, URL) aj tagy a komentáre (anotáciu). Okrem toho poznámky, komentáre a tagy môžte a nemusíte zverejniť pre potreby ostatných používateľov zvolením medzi položkami "private / public". Pomocou "My bookmarks" sa vrátite k zoznamu svojich záložiek. "Mrak tagov" , usporiadaný podľa abecedy alebo frekvencie výskytu tagu, sprehľadňuje tematické zameranie stránok anotovaných v systéme Diigo. V kategórii Community nájdete okrem

Pageflakes - poskladaj si vločky

Pageflakes patrí k vynikajúcim službám, ktoré používateľom umožňujú vytvoriť si svoju štartovaciu stránku šitú na vlastné potreby. Medzi ďalšie známe služby na podporu personalizácie patria aj napr. Netvibes , Protopage , Webwag alebo známe iGoogle , Microsoft Live , atď. Na úvodnú obrazovku si môžete vybrať zo širokej ponuky vločiek (widgetov). Prostredníctvom nich sa okamžite dostanete k vašim mailom, rss dávkam, zoznamu úloh, kalendáru, predpovedi počasia, vyhľadávaniu a ďalším zaujímavým službám a obsahu. V prípade, že nenájdete požadovanú "vločku", môžete si veľmi jednoducho vytvoriť vlastnú (pomocou Anything Flake ). Nie ste spokojný so vzhľadom vašej stránky? Vyberte si zo širokej ponuky tém a šablón. Okrem toho si možete vytvoriť viacero Pageflakes stránok dostupných na samostatných kartách. Pageflakes podporuje komunitu ľudí , ktorí spoločne využívajú obsah a služby na Pageflakes. Pridáte sa k nim? pošli do vybrali.sme.sk

Šetrí naozaj Blackle energiu?

Okolo témy, či čierna farba obrazovky šetrí/nešetrí spotrebu energie bol a ešte stále je celkom slušný buzz. Okrem Blackle využili ten istý koncept aj ďalšie firmy: a ďalšie: Trek3d , SearchIn Color , Ninja ... Či ide v prípade šírenia informácií o Blackle o HOAX nechávam na odborníkov , ako marketingový ťah je to však dosť dobrý nápad... pošli do vybrali.sme.sk