Preskočiť na hlavný obsah

CC Search od Creative Commons

Vyhľadávací nástroj CC Search poskytuje prístup k obsahu s CC licenciami agregovaný z viacerých zdrojov.  Za vývojom tohto nástroja je neziskovka Creative Commons, známa tým, že vytvorila rôzne typy licencií na ochranu duševného vlastníctva autorov digitálneho obsahu.

CC Search umožňuje filtrovanie obrázkov podľa konkrétneho typu licencie a zdroja obsahu, ale aj rôznych vlastností týkajúcich sa formátu (veľkosť, typ súboru ap.). Jednou z možností je vyhľadávanie obsahu s CC0 licenciou, ktorá označuje obsah v rámci verejnej domény s využitím bez obmedzenia.


CC Search je vynikajúcou pomôckou pre všetkých ľudí, ktorí vytvárajú výstupy na komerčné aj nekomerčné účely v rôznych formátoch a musia brať ohľad na licencovanie kvôli možným poplatkom. 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

IFTTT: v sociálnej kuchyni

Pomocou IFTTT sa dajú pridávať "recepty", ktoré prepoja vaše existujúce kanály a určia spôsob ich správania. Napríklad je možné definovať to, že pri postnutí obrázku na Facebook sa automaticky pridá aj na Twitter (obr. 1). Obr. 1. Príklad IFFT "receptu".      Tvorba "receptov" je zjednodušená možnosťami výberu z veľkého množstva mainstreamových služieb. Jediná nevýhoda je v tom, že IFTTT neumožňuje pridávanie vlastných kanálov. Obr. 2. Náhľad na výber aktivovaných kanálov.      Z hľadiska vyhľadávania môžu používatelia nájsť definované "recepty"  iných ľudí  a využiť ich. Dajú sa filtrovať podľa vybranej služby a triediť na základe obľúbenosti a aktuálnosti.  Vďaka iným používateľom zas možno objavíte neočakávané kombinácie procesov.      Veľký potenciál automatizácie prepojení medzi jednotlivými kanálmi je v tom, že jednotlivé služby budú pracovať pre vás bez toho, aby ste ich kontrolovali pod jednotlivými účtami.

Šetrí naozaj Blackle energiu?

Okolo témy, či čierna farba obrazovky šetrí/nešetrí spotrebu energie bol a ešte stále je celkom slušný buzz. Okrem Blackle využili ten istý koncept aj ďalšie firmy: a ďalšie: Trek3d , SearchIn Color , Ninja ... Či ide v prípade šírenia informácií o Blackle o HOAX nechávam na odborníkov , ako marketingový ťah je to však dosť dobrý nápad... pošli do vybrali.sme.sk

Google evolúcia - 15 rokov v 6 minútach

Google revolucionarizoval vyhľadávanie a dodnes prichádza so zaujímavými inovatívnymi riešeniami. Momentálne už však vo viacerých krajinách prehral napínavý súboj s Facebookom. Vývoj Google špecializovaného vyhľadávania alebo odporúčania vyhľadávaných kľúčových slov a okamžité výsledky. Viac o týchto a aj ďalších funkciách, ale najmä zaujímavých "behind the scenes" príbehoch a budúcich plánoch priamo z dielne Google nájdete vo videu: <p><p><p><p><br><br&